Vārdnīcas Vārdu Grafiskās Asociācijas. Asociatīvā Tehnika Vārdu ...
Có thể bạn quan tâm
Skaņu asociāciju metodes rašanās ir saistīta ar faktu, ka visās pasaules valodās ir vārdi, kas izklausās vienādi, bet kuriem ir atšķirīga nozīme.
Metode, kā iegaumēt pareizu vārdu pareizrakstību, izmantojot skaņu asociācijas, visbiežāk ir pieprasīta vidusskolēnu un pieaugušo vidū. Šī metode palīdz atcerēties jebkuras sarežģītības vārdu pareizrakstību. Tas atgādina iegaumēšanas metodi svešvārdi izmantojot fonētiskās asociācijas.
Kāda ir vārdu pareizrakstības iegaumēšanas metode, izmantojot skaņu asociācijas?
Kā liecina prakse, pat pieaugušie ar augstākā izglītība dažreiz ir grūti uzrakstīt gramatiski sarežģītus vārdus.
Tajā nav nekā pārsteidzoša, krievu valodā ir daudz vārdnīcas vārdu, un skolas gadi ātri tiek izdzēsti no atmiņas. Lai visilgāk iegaumētu pareizo pareizrakstību, tiek izmantota fonētisko asociāciju metode.
Kas ir šī metode, apskatīsim konkrēts piemērs. Paņemiet vārdu VINAGRETTE. Viņa pareizā rakstība bieži rada jautājumus. Iegaumēšanas vienkāršības labad mēs sadalīsim vienu vārdu divos līdzskaņos: “vīns” un “melns”.
Tad mēs no tiem izveidosim īsu stāstu: "NEGR nomazgāja vinegretu ar VĪNU." Vēlams, lai sižets būtu izteiksmīgs, neaizmirstams.
Ņemsim vēl vienu vārdu STADIJS. Lai to atcerētos, varat izmantot vārdus "ganāmpulks" un "savvaļas". Sižeta paraugs: "Stadionā ganījās MEVAŽAS dzīvnieku ganāmpulks."
Šāda pieeja atmiņā atstāj skaidru attēlu, un līdz ar to tiek atcerēties arī pareizrakstību.
Skaņu asociācijas tehnikas soli pa solim pielietošana
Soli pa solim analizēsim algoritmu vārda pareizrakstības iegaumēšanai, izmantojot fonētiskās asociācijas paņēmienu:
- Pārliecinieties, vai vēlaties precīzi atcerēties vārda pareizo pareizrakstību un tam ir absolūti neiespējami atrast testa vārdus.
- Izvēlieties līdzskaņus vārdus tā, lai tie saturētu daļu, kas rada grūtības rakstīšanā. Par šādu vārdu pareizrakstības pareizību nevajadzētu šaubīties.
- Izveidojiet vienkāršu un neaizmirstamu stāstu no līdzskaņu vārdiem. Tas var būt jebkas: smieklīgs, spilgts, neparasts. Neparasts sižets vienmēr atceras ātrāk. Ieslēdziet savu humora izjūtu.
- Mēģiniet pielietot animācijas un līdzjūtības metodes. Mēģiniet "sajust" stāstu. Iedomājieties to pēc iespējas reālāk. Tas palielinās iegaumēšanas efektivitāti, jo procesā vienlaikus tiek iesaistīti vairāki atmiņas veidi: taustes, dzirdes, kinestētiskā.
- Skaļi uzrakstiet sarežģītu vārdu un sižetu, ko esat vairākas reizes izdomājis iegaumēšanai. Rakstot, izceliet līdzskaņu vārdu problemātiskās daļas. Vizuālās un dzirdes atmiņas mijiedarbība palīdzēs ātrāk atcerēties problēmas vārdu.
Sveiki, dārgie vecāki un skolotāji! Ne tik sen es jūs nodrošināju un apsolīju jums pastāstīt, kā organizēt darbu ar vārdnīcas vārdi viegli un uz ilgu laiku iegaumēt vārdu krājuma vārdus. Lūk, es turu savu solījumu.
Īsāk sakot: mēs izskatīsim metodiku, kas jau ir praksē pārbaudīta skolā un ir parādījusi savus augstos rezultātus. Tiek apskatīti šādi jautājumi: kā atcerēties vārdnīcas vārdi ar asociāciju palīdzību, attēlojot vārdnīcas vārdus attēlos, kā arī kā pareizi organizēt diktātu ar vārdnīcas vārdiem, pamatojoties uz zemāk sniegto metodiku.
Apgūstot šī tehnika strādājot ar vārdu krājuma vārdiem un pielietojot to praksē, jūs sasniegsiet augstus rezultātus arī no saviem bērniem (skolēniem).
Un paši bērni beigs brīnīties, kā iemācīties vārdu krājuma vārdus bez pieblīvēšanās!
Metodika darbam ar vārdu krājuma vārdiem no A līdz Z (pamatojoties uz asociāciju metodi)
1. Jauna leksikas vārda ieviešana
Uzrakstiet jaunu vārdu uz tāfeles. Mēs uzdodam jautājumu:
Kur var kļūdīties?
Pēc bērnu atbildēm tiek uzsvērtas problemātiskās vietas vārdā.
Mēs veidojam asociāciju, kas saistīta ar pašu vārdu un pareizrakstību tajā.
Mēs veidojam šīs asociācijas zīmējumu.
Mēs secinām noteikumu.
Vārdnīcas vārdu diskusijas piemērs:
- Kur var kļūdīties?
- Jūs varat rakstīt COSMA S.
Uzsveriet otro burtu O.
Kas ir kosmosā, kas izskatās pēc burta O?
Planētas ir apaļas.
Cik tādu burtu mums ir vienā vārdā?
Uzzīmēsim divas planētas!
Bērni zīmē šo attēlu savās piezīmju grāmatiņās. Skolotājs (vai dežurants) veido lielu attēlu, kas noderēs pat diktātu laikā ar vārdu krājuma vārdiem.
Izveidosim noteikumu.
Noteikums: Kosmoss ir divas planētas.
2. Diktāts ar vārdu krājuma vārdiem
Vārdnīcas diktācijas tiek veiktas trīs posmos:
1. posms: Dikts ar runas likumu
Diktēšanas laikā tiek izsaukts vārds, tiek parādīts vārdnīcas vārda asociācijas attēls un skaļi tiek izrunāts iepriekš atvasinātais noteikums.
2. posms: Klusais vārdu krājuma diktāts
Diktēšanas laikā vārds tiek saukts un vārdnīcas vārdi tiek klusi parādīti asociācijas attēlos.
3. posms: Regulāra vārdu krājuma diktēšana
Tāpēc es ceru, ka pati metodika darbam ar vārdnīcas vārdiem jums izrādījās vairāk nekā skaidra. Un kā bonuss šim rakstam pastāstīšu par dažām asociācijām, ko skolēni veidojuši, pamatojoties uz 3. klases vārdu krājuma vārdiem, un attēlos vārdu krājuma vārdus, pamatojoties uz šīm asociācijām. Izmantojiet tos vai izdomājiet citas asociācijas. Galvenais, lai rezultātā vārdu krājuma vārdu iegaumēšanai būtu jābūt vieglai!
Vārdnīcas vārdi: asociācijas un attēli
VESELĪGI
Asociācija un attēls: vārdā slēpjas veselīgs (milzīgs) burtu savienojums ORO - zīmējam uz visas lapas.
GURĶIS
Asociācija un attēls: burts O izskatās pēc gurķa. Gurķis ir līdzens un tam nav tādu dzinumu kā burts A.
SALDĒŠANA
Asociācija un attēls: nav sniegpārslu bez sala, un sniegpārslas pēc formas ir līdzīgas burtam O. Divi burti O ir divas sniegpārslas.
BROKASTIS
Asociācija un attēls: Brokastīs viņi ēd kliņģeri (kas izskatās pēc burta B) ar tēju (kas angļu valoda sākas ar T). Un īpaši cēli cilvēki Krievijā brokastīs ēda vēžus.
CANDY
Asociācija un attēls: Chupa-Chups izskatās kā burts O.
SVĒTKI
Asociācija un attēls: Svētki ir diena, kurā tiek pasniegtas dāvanas, tāpēc mēs zīmējam dāvanu (dāvanu). DN kombinācija skan, kad sakām: daudz laimes dzimšanas dienā!
IZVI NI
Asociācija un attēls: šis vārds, tāpat kā visi pieklājīgie vārdi, ir maģisks. Tāpēc jums ir jāuzzīmē trīs burvju burti I.
METRO
Asociācija un attēls: vārds METER ir paslēpts vārdā metro.
BO TINOK
Asociācija un attēls: kāds valkā kurpes, un kāds valkā zābakus. Boot citādi sauc par BOT.
PALTO
Asociācija un attēls: bērniem bija grūti izdomāt, tāpēc viņi atstāja lielu sarkanu burtu A. (Padoms: reti ir nepieciešams saistīt vārdnīcas vārdu asociācijas vienkārši ar atsevišķiem burtiem, lai bērni neapjuktu šādās asociācijās!)
ZVANIET
Asociācija un attēls: Divi draudzenes burti E zvana.
HOKEJS
Asociācija un attēls: Hokejā ir 2 komandas, tāpēc izlozējam 2 hokejistus.
VISI EYA
Asociācija un attēls: Aleja ir koku rinda. Tā kā ir divi burti L, mēs uzzīmējam divus kokus, un tiem priekšā - alejas sākums - alfabēta sākums - burts A.
BASEINS
Asociācija un attēls: a) Atrodi divus vārdus, kas slēpjas vārdā POOL: ba s, this; b) divi burti C - divi viļņi uz ūdens.
TRAUKI
Asociācija un attēls: nosauciet ēdienus līdzīgi kā O. (šķīvis)
GROZS
Asociācija: Kas sievietes vārds paslēpies ar vārdu? (Zina). Aizgājām sēņot un ieraudzījām Zinu. Mēs necerējām viņu ieraudzīt, tāpēc bijām ļoti pārsteigti: Ooooooooo, Zina!
Nu, es centos pēc iespējas detalizētāk aprakstīt visu metodiku darbam ar vārdnīcas vārdiem. Ceru, ka paveiktais darbs jums noderēs. Ļaujiet savus skolēnus vairs nemocīt ar jautājumu par to, kā atcerēties vārdu krājuma vārdus. Novēlu veiksmi darbā ar bērniem!
Es domāju, ka Jeļena jūs iepriecinās vairāk nekā vienu reizi ar savu attīstību. Nepalaid garām!
Lai nepalaistu garām neko, kas notiek un tiek publicēts emuārā, abonējiet. Un neaizmirstiet atstāt savu komentāru zemāk 😉 Es novērtēju jūsu viedokli!
Un mana pateicība paliks ar jums!
Vārdnīcas vārdu iegaumēšana ar asociāciju metodi Problēma
- Gadu pieredze rāda, ka, neskatoties uz rūpīgo darbu, iegaumējot vārdu krājuma vārdus, skolēni turpina kļūdīties.
- Daudzkārt radās jautājums, kā īsā laika periodā sasniegt labu rezultātu, tas ir, ar mazāko piepūli iemācīt iegaumēt vārdnīcas vārdus ilgstoši, stingri, pamatīgi?
- Cilvēka atmiņas zinātnieki
- Asociatīvās iegaumēšanas tehnika
- Pilotpētījums
- Praktiski ieteikumi un secinājumi
- Atmiņa ir spēja nervu sistēma(smadzeņu) uztver apkārtējo realitāti, uztver to nervu šūnās, uzglabā uztverto informāciju un pēc tam, ja nepieciešams, to reproducē.
- Iegaumējot vārdnīcas vārda pareizrakstību, jāizveido zīmējums, kas apzīmē pašu vārdu, un tajā jāiegaumē iegaumētais burts. Tas var būt liels vai mazs, drukāts vai rakstīts, jebkurā fontā.
- Tas ir vēlams tajos gadījumos, kad īpaši veiksmīga ir frāze no līdzskaņas un vārdnīcas vārda.
- brokastis
- Brokastīs vēži
- Šī ir gan grafisko, gan fonētisko asociāciju izmantošana vārdnīcas vārda iegaumēšanai, ja šis vārds satur vairākus nepārbaudāmus burtus
- Problēma: Skolas vecuma bērni pieļauj kļūdas, rakstot vārdu krājuma vārdus.
- Mērķis: iemācieties pareizi rakstīt vārdu krājuma vārdus.
- Līdzekļi: izmantojot spilgto asociāciju metodi.
- Metodes būtība: sarežģīta pareizrakstība ir saistīta ar spilgtu asociatīvu attēlu, kas paliek atmiņā, rakstot šo vārdnīcas vārdu, palīdzot pareizi uzrakstīt pareizrakstību.
- Asociatīvajam attēlam obligāti jābūt saistītam ar vārdnīcas vārdu ar kādu kopīgu pazīmi.
- Asociatīvā komunikācija var būt:
- Sala krāsa ir sniega, balta
- Groza forma - ovāla
- Vietas augs- caurule
- Stafetes skaņa - "Hei!"
- Darbības stikls - ielieciet
- Tikšanās kāposts-zaķis
- Avīzes-papīra materiāls
- Asociatīva attēla rakstībā ir jābūt neapšaubāmam burtam, kas vārdnīcas vārdā ir apšaubāms.
- Asociatīvās metodes izmantošana veicina vārdu krājuma vārdu veiksmīgu iegaumēšanu.
- Pieaug interese par mācīšanos, skolēni ir nemitīgos meklējumos, radošais process rada priecīgas emocijas un prieku no darba.
- Pats galvenais, bērni sāka labi mācīties.
- Jūs nevarat uzspiest bērnam pieaugušo asociācijas
- Jūs nevarat pārslogot atmiņu ar asociācijām
- Roždestvenskis N.S. Pareizrakstības mācīšana skolā. - M .: Vlados, 1992. - 218 lpp.
- Soboleva O.L. Metodiskie ieteikumi mācību grāmatai "Krievu valoda - 1. klase"
- Matjugins I.Ju. Kā iegaumēt vārdus - D .: Stalker, 1997.- 448 lpp.
- Matjugins I.Ju. Kā attīstīt labu atmiņu-D.: Stalker, 2003.
- Šulgina V.P. Metodiskā cūciņa banka sākumskolas skolotājam - R-on-D .: Phoenix, 2002.
, Konkurss "Prezentācija nodarbībai"
Prezentācija nodarbībai
Atpakaļ uz priekšu
Uzmanību! Slaida priekšskatījums ir paredzēts tikai informatīviem nolūkiem, un tas var neatspoguļot visu prezentācijas apjomu. Ja jūs interesē šis darbs, lūdzu, lejupielādējiet pilno versiju.
vārdu krājuma darbs - šī nav epizode skolotāja darbā, bet gan sistemātisks, labi organizēts, pedagoģiski mērķtiecīgi konstruēts darbs, kas saistīts ar visām krievu valodas kursa sadaļām.
Lai mācīšana būtu veiksmīga, interesanta, aizraujoša, dažādos krievu valodas stundu posmos skolotāji izmanto izklaidējošus uzdevumus, kas mudina bērnus domāt, meklēt un atrast pareizo gramatikas problēmu risinājumu. Problemātiska situācija rodas, kad rodas jautājums, kā palīdzēt skolēniem kļūt par lasītprasmēm, kā apgūt nepārbaudāmu vārdu pareizrakstību.
Darbs tiek veidots vairākos posmos:
Jauna vārda prezentācija:
a) mīklas lasīšana, skolēnu uzminēšana;
b) attēla apskate (priekšmets, no “attēlu vārdnīcas” komplekta vai slaidā);
c) objekta pazīmju apraksts vai vārda sinonīms.
1. Darbs pie vārda dzirdes tēla.
Skolēni pareizi izrunā vārdu kora pareizrakstībā, pēc tam pa vienam, neizceļot zilbes, nosaka tajā “bīstamo vietu”.
2. Vārda rakstīšana ar “logu”.
Pēc tam, kad bērni ir identificējuši uzsvērtās un neuzsvērtās zilbes, viņi pieraksta vārdu krājuma vārdu piezīmju grāmatiņā un vārdnīcā.
3. Darbs pie vārda vizuālā tēla, skolotāja vai studentu saziņa par etimoloģisko atsauci, īsa shematiska piezīme par to uz tāfeles, piezīmju grāmatiņās vai vārdnīcās, piemēram: ciems - no vārda “koks”; vieta, kas atbrīvota no kokiem; zemnieku ciems. Viensaknes vārdi: koka, zemniecisks uc Zemenes - no vārda "zeme"; zemes ogu. Gailis - no vārda "dziedāt"; ar sufiksu -uh. Pīlādzis - no vārda "pockmarked" - raibs, klāts ar dažādas krāsas plankumiem. Viensaknes vārdi: pockmarked, lazdu rubeņi, laukā (pīlādžu biezoknis). Atbildi uz uzdoto jautājumu (par vēlamo burtu) skolēni saņem, atsaucoties uz pareizrakstības vārdnīcu. Var izmantot arī etimoloģiskās analīzes elementu.
4. Viensaknes vārdu atlase un pierakstīšana.
Strādājot ar vārdnīcas vārdiem, krustvārdu mīklu izmantošana ļauj vēlreiz fiksēt atmiņā pareizo pētīto vārdu pareizrakstību.
Vārdnīcas vārdu rakstīšanai nav noteikumu. Nav iespējams pārbaudīt ar tiem saistītos vārdus. Tā kā pamatskolas skolēnu atmiņa ir ļoti spilgta un figurāla, varat to izmantot un aicināt skolēnus izdomāt savus noteikumus vārdnīcas vārdiem - “nepareizi”. Ja to darīsit ar asociāciju palīdzību, tad aktīvi darbosies bērna emocionāli tēlainā atmiņa. Saistīsim savu vārdu ar citu, “pārbaudes”, bet ne vienas saknes, kur neuzsvērta neatzīmēta skaņa kļūst uzsvērta. Vārdnīcas vārdam ir “audžu radinieks”, kas palīdz precīzi atcerēties vēlamo pareizrakstību. Šādas problemātiskas situācijas risinājums bērnos izpaužas zīmējumu veidošanā, kurus var izmantot visa klase.
“Adopcijas radiniekus” nevajadzētu jaukt ar īstiem radniecīgiem vārdiem, tiem ir pārāk tālu nozīme. Bērniem interesants un aizraujošs ir pats komponēšanas, zīmēšanas process, un viss darbs kopumā dod kvalitatīvu vārdu krājuma vārdu izpētes rezultātu. Es palīdzu bērniem intuitīvi saprast asociatīvās saiknes veidošanas algoritmu. Šāds algoritms palīdz skolēnam ātri un stingri absorbēt visdažādāko informāciju, un ne tikai krievu valodas stundās.
Etimoloģiskā informācija par vārdnīcas vārdiem ne vienmēr satur pareizrakstību. Šādos gadījumos vārdnīcas vārda sarežģītā pareizrakstība tiek saistīta ar spilgtu asociatīvu attēlu, kas paliek atmiņā, rakstot šo vārdnīcas vārdu, palīdzot pareizi uzrakstīt pareizrakstību. Vienam un tam pašam vārdam varat izdomāt vairākus asociatīvus attēlus un pēc tam izvēlēties veiksmīgāko.
Prasības asociatīvam attēlam:
a) asociatīvajam attēlam obligāti jābūt saistītam ar vārdnīcas vārdu ar kādu kopīgu pazīmi;
b) asociatīvajam attēlam jābūt ar savu rakstību, neapšaubāmu burtu, kas ir apšaubāms dotajā vārdnīcas vārdā.
Asociatīvo savienojumu var identificēt pēc vairākām zīmēm: pēc krāsas, daudzuma, darbības, skaņas, mērķa, atrašanās vietas, formas, materiāla, garšas, masas utt.
Darbs pie asociatīvā attēla izveides ietver šādas darbības:
- Pierakstiet vārdu krājuma vārdu un akcentējiet;
- Izcelt zilbi, kas rakstot rada grūtības (šaubas);
- Izrakstiet atsevišķu zilbi, par kuru rodas šaubas, izceļot apšaubāmo pareizrakstību ar krāsu;
- Atrodiet asociatīvu attēlu, kas saistīts ar vārdnīcas vārdu, un ierakstiet to pretī vārdnīcas vārdam;
- Uzzīmējiet vārdnīcas vārdu, kas apvienots ar asociatīvu attēlu (attēlu);
Izlasiet vārdnīcas vārdu, skaidri atskaņojiet atrasto asociatīvo attēlu skaļi, iztēlojoties to savienību un saistot apšaubāmo pareizrakstību. Asociāciju izmantošanu vārdnīcas darbā paredzēts sākt no pamatskolas otrā kursa, kad skolēni ir pietiekami stingri apguvuši viensaknes vārdu atlases prasmes un pārliecinoši atšķir radniecīgu vārdu no asociatīva attēla.
Šīs darba metodes vērtība ir tāda, ka katram skolēnam ir savs asociatīvais tēls ar vispārīgām prasībām: dota pareizrakstība un asociatīvais savienojums. Ieslēgts sākuma stadija darbs, izmantojot asociatīvā attēla tehniku, skolotājs pats rāda un veido attēlus. Nākotnē jau notiek kopīga vārdu krājuma analīze, skolotājs pilda tikai asistenta lomu. Un tad skolēni šos uzdevumus izpilda paši. (Pievienota mape ar skolēnu zīmējumiem).
Dieva dāvana man šajā ziņā bija asociatīvā informācijas iegaumēšanas un asimilācijas metode, ko izstrādāja Vasilijs Agafonovs, oriģinālo mācību grāmatu "Nepareizi noteikumi", "Pilnīgi nepareizi noteikumi", "Rīmē skaitīšana" un daudzu citu autors. Viņa brīnišķīgās pasakas un dzejoļi, kuros īstenots asociatīvās iegaumēšanas algoritms, kļuva par leksikas darba pamatu krievu valodas stundās.
Lejupielādēt:
Priekšskatījums:
Asociatīvais algoritms vārdu krājuma vārdu iegaumēšanai.
Šodien es vēlētos runāt par darbu pie vārdu krājuma vārdiem.
Es neesmu mehāniskās iegaumēšanas piekritējs.
Nav noslēpums, ka lielās devās tas var izraisīt bērna spēju pasliktināšanos un radošā potenciāla samazināšanos. Turklāt šāda iegaumēšana neveicina intereses palielināšanos par tēmu. Tāpēc kļūst dabiski un nepieciešams pievērsties bērna spilgtajai emocionāli-figuratīvai atmiņai, milzīgajām iespējām, kas piemīt asociatīvajam domāšanas veidam.
Dieva dāvana man šajā ziņā bija asociatīvā informācijas iegaumēšanas un asimilācijas metode, ko izstrādāja Vasilijs Agafonovs, oriģinālo mācību grāmatu "Nepareizi noteikumi", "Pilnīgi nepareizi noteikumi", "Rīmē skaitīšana" un daudzu citu autors. Viņa brīnišķīgās pasakas un dzejoļi, kuros īstenots asociatīvās iegaumēšanas algoritms, kļuva par leksikas darba pamatu krievu valodas stundās.
Jau no pirmajiem soļiem mācību aktivitātē bērnam tiek piedāvāti trīs alternatīvi veidi, trīs veidi, kā apgūt rakstītprasmi: jēgpilna noteikuma pielietošana, pievilcība pareizrakstības intuīcijai un iegaumēšana . Vārda pareizrakstības attēla iegaumēšana apzinātā līmenī ir viens no efektīviem veidiem, kā apgūt lasītprasmi. Autore vienlaikus risina divas problēmas: palīdzēt bērnam atcerēties, kā tiek rakstīti konkrēti vārdi, un daudz svarīgāk - veicināt smadzeņu struktūru intensīvu attīstību, nevis tikai atmiņu.
Iegaumēšanas algoritms galvenokārt tiek attiecināts uz vārdiem ar nepārbaudītu pareizrakstību, tas ir, uz vārdnīcas vārdiem. Taču, protams, var atcerēties arī jebkuru vārdu, kura rakstība atbilst likumam. Tādējādi attiecībā uz jebkuru vārdu bērni var izvēlēties starp likumu, pareizrakstības intuīciju un savu atmiņu. Cita starpā tas darbojas, lai attīstītu bērna alternatīvo domāšanu, attīsta viņa spēju veikt pašpārbaudi: viņš mācās saprast sevi, ieklausīties sevī. Tas ir ļoti svarīgi.
Algoritma būtība ir atrast pavedienu, asociatīvu pavedienu, tiltu starp vārdu, kuru vēlaties atcerēties, un citu vārdu, kurā "spītīgais" burts ir dzirdams skaidri un skaidri.
Pirmajā posmā asociatīvais "āķis" tiek iekļauts pasakas vai dzejoļa emocionāli-figurālajā kontekstā. Papildus tekstam, kurā dažādos veidos tiek atkārtots iegaumēšanai nepieciešamais burta attēls, ir arī zīmējumi. Zīmējumos ir daudz papildu pavedienu, sekundāru "āķu", kas uzlabo iegaumēšanas efektu. Vizuāla metafora aizrauj bērna emocionālo atmiņu, aktivizē viņa uzmanību iegaumēšanas objektam un nodrošina šīs uzmanības selektīvo fokusu. Verbālo un grafisko attēlu organiskā kombinācija rada stabilu pamatu nevardarbīgai, aktīvai un ilgstošai iegaumēšanai.
Lūk, kā tas varētu būt:
PASAKSTS PAR TANKU AR "O"
Reiz dzīvoja tanks. Viņa prata riet, luncināt asti, sargāt māju un mīlēja gaudot uz apaļo mēnesi, kas nedaudz atgādina burtu. PAR ". Un knibināt bageli, kas izskatās pēc burta" PAR ".
Viņai arī patika skatīties uz kārtu O Blako un uz apaļas ar O mēness, kas izskatās pēc burta" Ak, mīlēja ak nojume, kas sākas ar burtu " PAR ". Kopumā jūs, protams, uzminējāt, ka viņa iemīlēja pašu vēstuli" PAR ". Un, kad es iemīlējos, es gribēju rakstīt ar šo vēstuli.
Nu, labi, - viņi viņai teica, - mēs jums uzrakstīsim "puses".
Nē, es to negribu! No kādas citas puses? - baka bija aizvainota. - Es negribu, lai mani tā dēvē! Es tikai gribu urinēt ar " PAR ".
Un viņi sāka to rakstīt ar " Ak." Līdzīgi: ar "O" tvertni . Un tad tikai:
suns
Tāpēc viņi joprojām raksta.
(V. Agafonovs)
Kā redzat, pavedienu ir daudz, un tie caurstrāvo visu pasakas tekstu: tie ir vārdi, kur "O" ir stresa stāvoklī, un vārdi, kas sākas ar šo burtu un spēlējas ar tā formu - koncentrējoties uz reāliem objektiem. kas pēc formas atgādina šo burtu: apaļš mēness, virtulis, līdzīgs burtam "O", apaļš mākonis, apaļa saule.
Ir arī zemteksts darbs, ar kuru, pēc neirofiziologu domām, aktivizē domāšanas procesus un ir spēcīgs faktors bērna smadzeņu struktūru attīstībā.
Un visbeidzot ir zīmējums. Uz tā var redzēt uzrakstīto burta "O" attēlu un apaļo priekšmetu pārpilnību, ko bērns ar lielu vēlmi un ļoti ātri meklē: logu mājā, šķīvi utt. Tas palīdz atcerēties krāsu, attēla galveno enerģiju, iezīmes, ņemot vērā bērna holistisko un vienlaikus diskrēto uztveri.
Katrā gadījumā burvju stīgas, kā mēs tās saucam ar bērniem, ir atšķirīgas. Tātad, lai atcerētos, kā rakstīt bērzs , izrādījās, ka pietika ar vienu reizi kopā ar bērniem izlasīt četras rindiņas:
Tiklīdz bērns “ieiet” bildē, pierod (un tas notiek dažu sekunžu laikā) un ieskatās bērza sejas izteiksmē un it īpaši pašā burtā, tik trīcoši un maigi turoties pie stumbra, vienkārši nav iespējams uzrakstīt bērzs ar burtu "es". Starp citu, es jautāju bērniem, kādu līniju novilka mākslinieks, un vienmēr dzirdēju atbildi: ceturtais, "un negribēja iet prom". Neatkarīgi no tā, cik ilgi šis vārds parādās diktātā, attēls, kas uztverts no zīmējuma un teksta, acumirklī un neviļus radīsies bērna prātā - un nebūs nekādu kļūdu.
Taču dzejoļi un pasakas, plašs konteksts asociatīvam "āķim" nākamajā algoritma apguves posmā vairs nav vajadzīgs. Pietiek ar vienkāršu attēlu. Piemēram, lai atcerētos vārdu gurķi , jūs varat iedomāties milzīgu, milzīgu gurķi un pateikt sev: " Oho ! O-g o-g o-g o, kāds gurķis! Ogre ak es, koris ak shi! Un viņš izskatās kā burts "O". Tas sākas ar burtu "O"!" Tā tas ir!
Izrādījās, ka bērnam ir daudz vieglāk nekā pieaugušajam izdomāt pašam savas stīgas un piesiet tām vārdus "kā baloniem". Es uzskatu, ka pats vārds "spītīgs" palīdz maniem studentiem. “Viņiem pietrūka šī vārda, kā viņiem trūka tā vietā izdomā darbības vārdus . Tas ir tas, ko viņi vēlasatkārtoti spītīgi "spītīgi" vārdi un uzrakstiet tos pareizi, bez kļūdām. "Varbūt patiesībā vārda semantika spītīgs izsauc noteiktus emocionālus impulsus, paaugstinās iegaumēšanas motivācija, motivācija meklēt konkrētus paņēmienus, kas var palīdzēt vārdu "pārspīlēti".
Vēlāk autors piedāvā tikai savu versiju par asociatīvo "āķi", ļaujot bērnam saprast, kas tas ir opciju . To var izdarīt, piemēram, šādi. Mēs ievietojam trīs vārdnīcas vārdus sarkanā rāmī:ritenis, lapa un šalli . Uzdevums ievada metaforu:"Mēģiniet saistīt katru spītīgo vārdu ar citu vārdu...". Un tieši zemāk:
Faktiski šādi jūs iedomājaties riteni no velosipēda, no kura izceļas asi spieķi un ieduras. Viņi ir Ak viņi lido, tā uz mežu!
Un bērnam ir ļoti svarīgi septiņu gadu vecumā saprast, ka katram ir savas asociācijas, lai gan tās dažkārt var sakrist ar dažādiem cilvēkiem. Ļoti svarīgi ir iemācīt bērnam neviļus atrast sev piemērotāko tēlu un tieši viņam tas ļauj vieglāk atcerēties, uzticēties sev šajā ziņā.
Nostrādā arī pats burvju pavedienu tēls (gan verbālais, gan attēlā). Diegi, mezgli, stiprinājumi, āķi, tiltiņi – visi šie vārdi, bērnam tos dzirdot vai lasot, stimulē asociatīvo domāšanu, veicina tēlu, asociatīvo ķēžu piespiedu rašanos.
Asociatīvā darba prasme jaunākiem skolēniem veidojas tik ātri, ka līdz otrās klases beigām viņi šajā ziņā ir tālu priekšā saviem vecākiem un bieži vien pat skolotājam. Un pats galvenais, viņi patīk atcerēties.
Kotlete
Sensenos laikos m. Viņam nepatika ziema, bet viņš mīlēja vasaru!
Viņš tik ļoti mīlēja, ka sāka ceļot pa pasauli, lai panāktu vasaru. UZ O t kļuva slavens, un viņi sāka viņu saukt par K ak t-vasara.
K o t K o T-Leta bija lielisks pavārs. Viņš izgudroja dažādus gaļas ēdienus. Reiz viņš paņēma malto gaļu, pievienoja sīpolus, olas, sāli, piparus, samaisa un izveidoja mazas apaļas kūciņas. UZ o t K o t-ļaujiet tos apcept uz pannas. Visiem patika jaunais ēdiens. Cilvēki devās uz ak, ka k o t-fly par recepti. Viņš atvēra restorānu, kura specialitāte bija maltās gaļas plātsmaize. Visi mīlēja šo ēdienu un nosauca šādu kūku par godu kaķim Cat-lets - K PAR LIDO. Kopš tā laika līdz visi zina par gruzdēšanu!
Sals
Kādreiz bija divi burti - "I" un "Y". Viņi bija ļoti līdzīgi viens otram, lai gan tie bija nedaudz atšķirīgi. Y bija loks, bet Y nebija. Pirmklasnieki viņus visu laiku mulsināja. "I" vietā viņi rakstīja "Y" vai otrādi.
Kādu nakti vēstules apspriedās un izdomāja, kā palīdzēt bērniem. Viņi lūdza, lai zilbe "ne" ietilptu starp tām. un uz tāfeles parādījās teikums "Es - nevis Y!".
No rīta bērni viņu ieraudzīja un priecājās. Vēstules ļoti palīdzēja. Un skolotājs teica: "Ko skaists vārds sudrabs uz mūsu dēļa!" Un bērni unisonā lasīja vārdu "IN E Y." Kopš tās dienas viņi uz visiem laikiem atcerējās, kā tiek rakstīts šis skaistais vārds.
Un viena meitene uzzīmēja veselu uzskates līdzekli, kas palīdz atcerēties, kā jāraksta vārds nokrišņi . Viņa uz lielas papīra lapas uzzīmēja milzīgu mākoni un uzrakstīja tai blakus: PAR BLACO. Tad es uzzīmēju lietu un sniegu, kas nāk no šī mākoņa, un uzrakstīju: PAR BŪRIS. Un savienoja šos divus vārdus ar bultiņu: O būri - dēļ mākoņi. Lieliski!
Bet runa nav par trīsdesmit, četrdesmit vai pat divsimt konkrētu vārdu iegaumēšanu un pat ne par to, lai šādā veidā iemācītos atcerēties jebkura vārda pareizrakstību. Vissvarīgākais ir tas, ka puiši ekstrapolē asociatīvās iegaumēšanas algoritmu kopumā jebkura izglītojoša informācija - matemātikā, dabas vēsturē, jebkurā priekšmetā. Tomēr tas, iespējams, nav pat vissvarīgākais, bet gan tas, ka šis algoritms attīstās ka tas dod nepieciešamo impulsu asociatīvajiem procesiem smadzeņu darbībā, palielina bērnu radošo potenciālu. Nu, tas ir vienkārši – tas padara dzīvi nodarbībā interesantāku un emocionālāku. Asociatīvā tehnika nav vienīgā, ar kuru autore palīdz bērniem iegaumēt vārda tēlu. Ir daudz citu triku: spēlēšanās ar burtiem, teksta piesātinājums ar noteiktu burtu un skaņu, etimoloģiski atklājumi, ko mēs veicam. Tomēr asociatīvā līnija joprojām ir vadošā. Tas iziet pat caur etimoloģisko analīzi. Bērnā veidojas aktīva vajadzība pēc metaforas, kas nes informāciju, tiek attīstīta ne tikai prasme šādu metaforu apgūt, bet arī prasme to radīt. Strādājot ar metaforu (gan svešu, gan savu), tiek ieslēgta emocionālā atmiņa, iegaumēšana un asimilācija kļūst ātra un izturīga.Jāsaka, ka asociatīvā tehnika un jo īpaši tās tehnikas, kas darbojas iegaumēšanai, palīdz koordinēt dažādus uztveres kanālus: vizuālo, dzirdes un kinestētisko, un tā ir viena no tā priekšrocībām.Lai šis raksts ir vēl viens dzejolis par "spītīgo" vārdu. Turpinām kopā ar bērniem mācīties iegaumēt! Nu ko, kāda ir mammas izaugsme l? Bet es krāsoju bumbu, Jo es m un meli!"
(V. Agafonovs)
Vārdu krājumus bērni raksta gandrīz bez kļūdām. Un vārdu krājuma vārdu iegaumēšanas algoritms bērnu vidū ir kļuvis par iecienītāko “šāviņu” iztēles un atmiņas trenēšanai. Viņi bieži piedāvā savas asociācijas, idejas, tēlus, izdomā pasakas un pat komponē dzeju.
Từ khóa » Visi Vardi Uz Burtu O
-
Apaļš Kā Rausis, Nav Rausis! Mācāmies Burtu O! / Raksts - LSM
-
Latviešu Vārdi Sākot Ar Burtu "o", Krievu Tulkojums - Vardnica.RU
-
Pamatvārdu Vārdnīca
-
Kategorija:Latviešu Valodas īpašības Vārdi - Wiktionary
-
Latviešu Valodas Skaņas — Teorija. Latviešu Valoda, 5. Klase.
-
Skaņu Veidi Latviešu Valodā — Teorija. Latviešu Valoda, 1. - 2. Klase.
-
Vācu Vārdi, Kas Sākas Ar Burtu W
-
Berta, Brencis, Bruno, Centis Un Citi Vārdi Ar Sākuma Burtu B, C Un Č
-
Angļu Latviešu Vārdnīca
-
[PDF] Dāņu, Norvēģu, - Zviedru Un Somu - Personvārdu Atveide
-
Burts - E-pupa - Latviešu Valodas Aģentūra
-
. Enciklopēdijas - Dzejas Vārdnīca. Meklēšanas Rezultāti